Ania Gotuje
Ania Gotuje
Tylko najlepsze przepisy

Naleśniki, placki czy racuchy to ulubione dania zwłaszcza dzieci. Czas przygotowania jest dość krótki, jednak jest po nich trochę zmywania. Dlatego zazwyczaj robimy je na kolację, a jeżeli już na śniadania to w weekend kiedy nie musimy się spieszyć.

Pomysły na naleśniki

Naleśniki to proste dania przygotowywane na patelni zazwyczaj z mąki, jajek i mleka. W zależności od kraju mogą być przygotowywane z innych składników, w szczególności z różnych regionalnych rodzajów mąki. W Polsce przygotowujemy je najczęściej z mąki pszennej. Na mojej stronie znajdziesz jednak wiele przepisów w tym na naleśniki z mąki gryczanej, ryżowej czy z ciekawymi dodatkami jak ser mascarpone. Sprawdź koniecznie uniwersalny przepis jak zrobić naleśniki, doskonały sposób na szybkie naleśniki. Tak przygotowane naleśniki możesz wykorzystać na wiele sposobów. Zarówno na słodkie dania śniadaniowe czy naleśniki na kolacje, jak naleśniki z serem, czy przygotować w sposób wytrawny na obiad. Takie moje ulubione to lekkie i smaczne naleśniki ze szpinakiem. Doskonale smakują też z dodatkiem sera feta. Możesz też do nich dodać dowolne inne składniki na które masz ochotę, chętnie dodawany jest do nich też kurczak. Wracając jednak jeszcze do dań na słodko to bardzo lubiana jest amerykańska wersja naleśnika, czyli pancakes. Mój przepis na pancakes powoli Ci przygotować piękne, wyrośnięte idealne naleśniki na śniadanie.

Placki na słodko

Placki, tak samo jak naleśniki, możemy przygotować dosłownie na setki sposobów. Te najpopularniejsze to bez wątpienia placki ziemniaczane. Możemy je jednak przygotować i z innych składników. Innym takim ulubionym daniem są placki z cukinii. Pięknie wyglądają, doskonale smakują i są ciekawą alternatywą zwłaszcza w sezonie na cukinię. To wyśmienite placki na obiad. Na śniadanie za to zawsze bezkonkurencyjne są placki z jablkami.

Jak zrobic racuchy

Racuchy to tradycyjne polskie danie w przygotowaniu podobne do amerykańskich naleśników. W tradycyjnej polskie wersji przygotowuje się je z tartymi bądź krojonymi w plasterki jabłkami, racuchy z jablkami. Racuchy przygotowujemy na dwa sposoby. Pierwszy to na sodzie, tak jak pancakes, a drugi z użyciem drożdży. Jeżeli wolisz wersję na drożdżach to wypróbuj przepis na racuszki drożdżowe. Doskonale wyrastają i są przepyszne!