Ania Gotuje
Tylko najlepsze przepisy

Desery to słodkie przekąski zwyczajowo podawane jako ostatnie danie. Obecnie wraz z modą na zdrowy tryb życia desery rzadko kiedy podawane są zaraz po innych posiłkach. Unika się bowiem łączenia słodkich dań (cukrów prostych) z daniami tłustymi i bogatymi w węglowodany złożone. Robi się to zmyślą o zdrowiu oraz by walczyć ze zbędnymi kilogramami :) Desery są na tyle smaczne że podawanie ich jako samodzielne dania to dobry pomysł, tym bardziej że pyszny deser niekoniecznie musi być bardzo słodki i kaloryczny. Jest wiele sposobów na łatwe desery fit, które nie tylko są smaczne, ale i zdrowe. Jednym z takim deserów jest pudding chia. Polecam go zwłaszcza na śniadanie podawany wraz ze świeżymi owocami. Smakuje bajecznie!

Szybkie desery

Na przygotowanie deseru nie potrzeba wiele czasu. Szybkie desery w przygotowaniu to kisiel, lubię robić go na wieczór w chłodniejsze dni. Z ciepłych deserów polecam również budyń, czasem robię go na śniadanie. Desery na szybko przygotujesz w góra 5 - 10 minut, a będą dużo smaczniejsze niż te gotowe ze sklepu. Nie jest to co prawda deser, ale na śniadania polecam przygotować domową granolę. Granola jest przepyszna, syta i dostarcza nam energii na długo. Ja lubię zabierać ją na wyjazdy i jeść z rana, zwłaszcza gdy czeka nas długi dzień wędrówki po górach albo wyprawa rowerowa.

Przepisy na desery

Wiele słodkich dań przygotowujemy wraz z czekoladą. Wśród deserów czekoladowych warto wypróbować mus czekoladowy. Jeżeli lubisz czekoladę (a kto nie lubi?!) będziesz absolutnie zachwycona / zachwycony przepisem na blok czekoladowy. Nie robię go często, staramy się unikać słodkości, tym bardziej takich którym ciężko się oprzeć :)

Proste desery

Wiele deserów wydaje się trudnych w przygotowaniu, ale w rzeczywistości tak wcale nie jest. Z takich deserów zachęcam byś wypróbowała / wypróbował przepis na domowe ptasie mleczko. Zdziwisz się jak łatwe je samodzielnie przygotować. A już w ogóle trywialne będą dla Ciebie szyszki z kajmakiem. Tylko z umiarem bo są uzależniające. Jakby co ostrzegałam :)

Zobacz też moje pomysły na smaczne i łatwe w przygotowaniu ciasteczka. W przeciwieństwie do deserów łatwiej je spakować i zabrać ze sobą na przykład do pracy czy szkoły. Mogą też być dłużej przechowywane.