Ania Gotuje
Tylko najlepsze przepisy
Naleśniki puszyste

Naleśniki puszyste

Naleśniki puszyste są bardzo mięciutkie, aromatyczne i naprawdę przepyszne. Przepis jest niezwykle prosty i szybki do zrobienia. Naleśniki można podać na wiele sposobów. Są idealne i na śniadanie i na kolację.

Czas przygotowania: 10 minut
Czas smażenia łącznie: 20 minut
Liczba porcji: 6 dużych naleśników = 6 porcji
W 1 naleśniku: Wartość energetyczna 270 kcal Dieta: wegetariańska

Składniki na naleśniki puszyste [ więcej ]

  • 1 szklanka mąki pszennej tortowej - 160 g
  • [zobacz] 1 szklanka Maślanki Mrągowskiej naturalnej
  • 2 bardzo duże lub 3 małe jajka - około 150 g po rozbiciu
  • 1 saszetka cukru wanilinowego - 16 g
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • odrobina oleju do smażenia

Składniki na farsz i dodatki

  • 1 serek waniliowy - 200 g
  • 150 g serka naturalnego puszystego
  • świeże owoce: maliny, borówki, banany, czy truskawki

Naleśniki puszyste
Naleśniki puszyste, 1

Naleśniki puszyste, 2

Krok 1: Połącz składniki na ciasto

W jednej misce umieść razem wszystkie składniki na ciasto naleśnikowe: 160 gramów mąki pszennej tortowej lub uniwersalnej; 250 ml Maślanki Mrągowskiej naturalnej; jedną saszetkę cukru wanilinowego lub domowego waniliowego oraz pół łyżeczki proszku do pieczenia. Wbij również trzy małe lub dwa bardzo duże jajka. 

Porada: 1: Maślanka Mrągowska to smaczny i zdrowy napój, bogaty w białko i probiotyki. Świetnie sprawdza się jako płynna baza do puszystych naleśników i doskonale łączy składniki, dlatego też do ciasta nie dajemy już innych płynów. Dzięki maślance ciasto jest gęstsze, a naleśniki puszyste i mięciutkie. 
Porada 2: Jeśli chcesz smażyć naleśniki na mące pełnoziarniste, to daj jej mniej niż tortowej, czyi około 135 gramów. 

Połącz składniki na ciasto

Krok 2: Dokładnie wymieszaj ciasto

Wszystkie składniki zmiksuj na gładko, najlepiej przy pomocy blendera ręcznego lub zwykłego miksera. Ciasto wyjdzie znacznie gęstsze, niż przy klasycznych naleśnikach. Warto odłożyć miskę na około 10 minut, by składniki lepiej się związały. Dzięki temu naleśniki nie będą się łamać w trakcie przerzucania ich na druga stronę. 

Dokładnie wymieszaj ciasto

Krok 3: Usmaż naleśniki

Nagrzej dobrze płaską patelnię, najlepiej specjalnie przystosowaną do smażenia naleśników. Nie ustawiaj od razu najwyższej mocy palnika. Ustaw średnią moc i poczekaj, aż ciepło rozprowadzi się równo po całej powierzchni użytkowej patelni, a następnie rozsmaruj na niej odrobinę oleju roślinnego do smażenia. 

Zamieszaj ciasto i chochlą odmierz porcję na naleśnika. Wylej na patelnię tyle ciasta, by masa swobodnie przykryła powierzchnię patelni. Naleśniki puszyste smażę znacznie grubsze, niż te klasyczne. Przy każdym nalewaniu porcji na naleśnika podnoszę patelnię nad palnik. Od razu poruszam patelnią tak, by ciasto rozeszło się po całej powierzchni. Po około minucie przewracaj naleśnik na drugą stronę. Druga strona potrzebuje zazwyczaj trochę mniej czasu, czyli około 30 sekund. Tutaj przyda się płaska łopatka do przewracania naleśników. Po każdym naleśniku rozprowadzaj na patelni odrobinę tłuszczu. W ten sposób usmaż wszystkie puszyste naleśniki. Smażąc naleśniki kładź jeden placek na drugim. Wyszło mi równio 6 naleśników, każdy o średnicy około 22 cm.

Usmaż naleśniki

Krok 4: Przygotuj słodki farsz

Do puszystych naleśników najlepszy jest szybki farsz z serka waniliowego 200 gramów) i naturalnego (150 gramów). Wystarczy wymieszać razem oba serki. Naleśniki można też wypełnić ulubionym dżemem, konfiturą, czy musem owocowym. 

Przygotuj słodki farsz

Krok 5: Składaj naleśniki i podawaj

Farsz do naleśników warto podzielić sobie na tyle porcji, ile jest naleśników. Jeśli składasz naleśniki w kopertę, to ser wyłóż tylko na połowę naleśnika a następnie składaj go na pół, by drugą połową naleśnika zakryć farsz a potem jeszcze na pół. Jeśli naleśniki zwijasz w rulonik to farsz serowy możesz rozsmarować po całej powierzchni każdego naleśnika. 

Gotowe naleśniki puszyste podawaj np. z porcją serka i świeżymi owocami (u mnie jeżyny, borówki i maliny). Rewelacyjnie smakują też polane Maślanką Mrągowską truskawkową, brzoskwiniową lub wieloowocową.

Składaj naleśniki i podawaj

Naleśniki puszyste, 8

Maślanka Mrągowska to smaczny i zdrowy napój, bogaty w białko i probiotyki. Nasze prababcie doskonale znały jej wartości odżywcze i wykorzystywały ją w codziennej diecie.  
Maślanka Mrągowska to najchętniej kupowana maślanka w Polsce. Powstaje z najlepszego mleka, jest lekkostrawna i naturalna. Ludzie cenią ją za wyjątkowy smak i właściwości prozdrowotne oraz za to, że stanowi doskonałe orzeźwienie w upalne dni i wartościowe urozmaicenie diety przez cały rok.  Warto odkryć bogactwo smaków Maślanki Mrągowskiej w wersjach: naturalnej, owocowych (np. brzoskwinia, truskawka) i deserowych (np. sraciatella). Uwielbiam piec z nią ciasta, szykować koktajle owocowe, czy też placki, a ostatnio nawet naleśniki.

Wpis zawiera lokowanie produktu.
Smacznego!

Średnia 4.9 / 5 (45 głosów) Oceń!
Drukuj Przepis
Zapisz Przepis
Dodaj Notatkę
Dodaj Komentarz
Dziękuję za wspólne gotowanie.
Będzie mi miło jeżeli dodasz komentarz ze zdjęciem. Ania

Naleśniki puszyste

Naleśniki puszyste to prawdziwa uczta dla podniebienia, a przy tym puszyste naleśniki są też niezwykle proste do przygotowania. Ich tajemnica tkwi w nieco grubszej konsystencji niż te tradycyjne, dzięki czemu zyskują na delikatnej puszystości. Bazując na maślance naturalnej, ciasto na te naleśniki jest gęstsze, co wpływa nie tylko na ich strukturę, ale także na ich wyjątkowy smak i zdrowotne właściwości. To mój ulubiony przepis na naleśniki puszyste, które podaję zazwyczaj na słodko. Nie dość, że puszyste nalesniki są banalnie łatwe do usmażenia, to jeszcze są niezwykle sycące. Dodatek dużej ilości maślanki sprawia, że po zjedzeniu kilku sztuk czujemy się nasyceni na dłużej niż po tradycyjnych naleśnikach. Przepis na puszyste naleśniki to idealne rozwiązanie na leniwe śniadanie, szybki obiad czy zdrową kolację. Ich bogaty smak można uzupełnić dowolnymi dodatkami. Mięciutkie puszyste naleśniki będą rewelacyjne owocami, jogurtem, czy ulubionym syropem, co dodatkowo podkreśla ich uniwersalność.

Puszyste naleśniki

Te puszyste naleśniki przepis to także doskonały wybór dla osób dbających o zdrowie. Maślanka, będąca podstawą ciasta, jest produktem pełnym korzystnych dla naszego organizmu kultury bakterii, wspierających trawienie i wzmacniających układ immunologiczny. W połączeniu z pełnoziarnistą mąką lub innymi zdrowszymi alternatywami, naleśniki mogą stać się wartościowym elementem codziennej diety. Na moje puszyste naleśniki przepis jest niezwykle prosty. Wystarczy zmiksować razem wszystkie składniki, a potem tylko dać ciastu trochę odpocząć i zacząć smażyć. Na takie puszyste naleśniki przepisy mogą być różne i sama sporo z nimi eksperymentuję, ale ten według mnie jest najlepszy. Zapraszam Was na naleśniki puszyste przepis doskonały. Jak zawsze też zapraszam do eksperymentowania i przekonania się na własnej skórze, jak pyszne i sycące mogą być te domowe smakołyki. Ich przygotowanie nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnych, a końcowy efekt z pewnością zaskoczy Was pozytywnie. Składniki są proste, a czas potrzebny na wykonanie minimalny. To doskonały sposób na zaspokojenie głodu w sposób zdrowy i smaczny. Wasze kubki smakowe będą Wam wdzięczne.