Ania Gotuje
Ania Gotuje
Tylko najlepsze przepisy
Tequila sunrise

Tequila sunrise

Tequila sunrise, czyli super popularny i bardzo prosty do zrobienia drink alkoholowy z tequilą w roli głównej. Piękny jak wschód słońca i bardzo smaczny drink z dodatkiem soku z pomarańczy i grenadiny. Polecam!

- gotowy w 5 minut
- tylko 3 główne składniki
- super prosty przepis i wykonanie
- świetny drink na imprezy i Sylwestra

Czas przygotowania: 5 minut
Liczba porcji: 2 mniejsze drinki

Kaloryczność kcal: 185 w 1 drinku
Dieta: bezglutenowa, wegańska, wegetariańska

Składniki

  • Tequila - 60 ml
  • sok pomarańczowy - 120 ml
  • grenadina - 30 ml
  • 16 kostek lodu

Tequila sunrise drink

Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
Z podanej ilości składników wyjdą dwa mniejsze drinki z tequilą. 

Kalorie policzone zostały na podstawie użytych przeze mnie składników. Jest to więc orientacyjna ilość kalorii liczona na podstawie produktów, których użyłam w danym przepisie.

Drink tequila sunrise to najbardziej znany drink z użyciem Tequili. Pojawił się on w piosence "Tequila Sunrise" Eagles z 1973 roku. Drink ten największą popularność zdobył jednak po filmie z 1988 roku pod tytułem "Tequila Sunrise". Wcale się nie dziwię. Jest to bowiem nie tylko prosty i super szybki do zrobienia drink. Jest też piękny i naprawdę smaczny. Kto ma ochotę na taki "wschód słońca" :) ?

Tequila sunrise, 1

Tequila sunrise przepis

Na dwa mniejsze lub jednego dużego drinka potrzebujesz 60 ml dobrej tequili.

Tequila sunrise, 2

Ja wybieram wersję na dwa mniejsze drinki. Szklanki wypełniam do połowy kostkami lodu. Wychodzi po 8 kostek na szklankę. Możesz też użyć lodu kruszonego. 
Tequila sunrise, 3

Do każdej szklanki/kieliszka wlej po 30 ml tequili oraz po 60 ml soku pomarańczowego. Możesz dać też znacznie więcej alkoholu i soku. Polecam wówczas pamiętać o proporcjach. Wlewaj zawsze dwa razy więcej soku niż tequili. 
Tequila sunrise, 4

Na koniec jeszcze po 15 ml grenadiny. Wlewaj ją powoli, by została na dnie. Z czasem grenadina zacznie się mieszać z sokiem i alkoholem tworząc piękne przejście kolorystyczne, które wygląda jak wschód słońca. 

Gotowy drink tequila sunrise możesz udekorować plasterkiem lub skórką pomarańczy i np. wiśnią konserwowaną w maraschino lub też w syropie o smaku maraschino.

Tequila sunrise, 5

Masz swój ulubiony drink alkoholowy?

Zobacz też mój przepis na drink Cuba Libre.

Smacznego.
Średnia 4.9 / 5 (204 głosów) Oceń!
Drukuj Przepis
Zapisz Przepis
Dodaj Notatkę
Dodaj Komentarz
Dziękuję za wspólne gotowanie.
Będzie mi miło jeżeli dodasz komentarz ze zdjęciem. Ania

Tequila sunrise

Tequila sunrise to zdecydowanie najpopularniejszy drink, jaki można zrobić z użyciem Tequili. Ten piękny i dość delikatny drink z tequili ma bardzo ciekawą historię. Tequila sunrise to drink z tequilą, sokiem z pomarańczy oraz grenadiną. Kiedyś robiło się go trochę inaczej. Oprócz tequili oddawało się crème de cassis, sok z limonki oraz wodę sodową. Jednak drink ten przeszedł kilka modyfikacji i ostatecznie najpopularniejsza wersja zawiera własnie te składniki, które umieściłam w przepisie. Nie trudno się domyślić skąd taka właśnie nazwa. Drink tequila sunrise wygląda bowiem jak wschód słońca. Składniki, które mają większą gęstość opadają bowiem na dno szklanki. lub kieliszka. Powstaje wówczas piękne przejście kolorystyczne. Drink tequila sunrise możesz robić przez cały rok. O oczywiście nie chodzi o to, by pić go każdego dnia. Nic bardziej mylnego. Chodzi raczej o to, że składniki są łatwo dostępne. Butelka dobrej tequili stoi w barku domowym. Grenadina śmiało poleży w lodówce do dwóch miesięcy od otwarcia. Lód masz w zamrażalniku a sok pomarańczowy w kartonie w schowku. Drink tequila sunrise polecam szykować na różne imprezy i zabawy oraz na zabawę Sylwestrową. Polecam też przepis na Aperol Spritz. Koniecznie sprawdź też jak zrobić Mimoza drink. Zobacz też przepis na Sex on the beach drink, idealny na lato. 

Tequila sunrise przepis

Tequila sunrise drink zdobył swoją popularność na kilka sposobów. Pojawił się bowiem w piosence Eagles z 1973 roku "Tequila Sunrise". Największy boom na ten drink był jednak po filmie z 1988 roku pod tytułem Tequila Sunrise. Warto wiedzieć, że drink tequila sunrise jest wpisany na listę IBA Official Cocktail - Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów (International Bartender Association). Tak naprawdę nie wiemy na 100 % kto wymyślił drink tequila sunrise. Podobno na ten napój trafili turyści w Cancun i Acapulco w latach 50. XX wieku. Inni twierdzą, że to barman z Arizony stworzył ten drink w hotelu w latach 30. i 40. Oryginalną wersję przypisuje się też dwóm innym barmanom. Bobby Lazoffowi i Billy Rice podczas szaleństwa tequili w latach 70. XX wieku w restauracji Trident w Sausalito w Kalifornii zmodyfikowali drink tak, że powstała wersja z sokiem pomarańczowym. Gorąco polecam Ci też mój przepis na drink Mojito. Z nalewek zaś warto sprawdzić jak smakuje moja cytrynówka. A polecam własnie ją, ponieważ możesz ją bardzo szybko przygotować przez cały rok.