Jak zrobić lekki krem kokosowy do tortów

Jak zrobić lekki krem kokosowy do tortów

Uniwersalny krem kokosowy o bardzo subtelnym smaku.
I tylko trzy składniki!
Polecam do:

- deserów pucharkowych
- deserów z galaretką i owocami
- tortów jako masa do przełożenia
naleśniki i placki

Czas przygotowania: 30 minut
Ilość porcji: około 350 gramów

Około 350 gramów, tj. do małych tortów 18-20 cm średnicy.

Składniki:
  • 200 g śmietanki 30-42 %*
  • 4 łyżki drobnego cukru
  • 4 pełne łyżki mleka kokosowego z puszki**
  • opcjonalnie: łyżka ulubionego likieru, kilka kropel dowolnego zapachu lub ekstraktu np. z wanilii

*Im tłustszą śmietankę wybierzesz, tym krótsze będzie jej ubijanie. Dodatkowo krem wyjdzie bardziej zwarty i tłustszy i sztywniejszy. Najlżejszy otrzymasz ze śmietanki słodkiej 30 %.

**Na łyżkę nabierz sam ekstrakt z kokosa, nie przezroczyste mleczko. Kupując mleko kokosowe w puszce zwróć uwagę na skład. Im więcej procentowo ekstraktu z kokosa, tym lepiej. Ja zawsze szukam 75 procentowego.

Śmietankę przed ubiciem należy bardzo dobrze schłodzić. Śmietankę 36 % lub 42 % wystarczy ubijać wyjętą z lodówki. Przy śmietance 30 % warto umieścić ją razem z miską na 15 minut w zamrażarce.

Śmietankę zacznij ubijać najpierw na najniższych, potem na coraz wyższych obrotach (inaczej opryskasz całą kuchnię). Po 3 minutach (przy śmietance 30 %) możesz zacząć dodawać cukier. Przy tłustszej śmietance skróć czas do 2 minut oraz po 30 sekund na każdą łyżkę dodanego cukru. Jedna łyżka cukru + 1 minuta ubijania, aż dodasz cały cukier. Dodaj mleko kokosowe i ubijaj masę jeszcze minutę. Jeśli dodajesz jakiś likier lub zapach - wlej go na koniec razem z mlekiem kokosowym.

Jak zrobić lekki krem kokosowy do tortów, 1

Jak zrobić lekki krem kokosowy do tortów, 2

Ja użyłam do swojego kremu śmietanki 30 %, ponieważ zależało mi na tym, by otrzymać delikatny krem do przełożenia blatów, zobacz biszkopt z makiem. 

Konsystencja kremu
Jeśli chcesz, by krem delikatnie wniknął w ciasto (nawilżył je), należy użyć kremu jeszcze przed jego schłodzeniem w lodówce, czyli od razu po ubiciu. Jest on wówczas bardziej kremowy i mniej zwarty.
Po schłodzeniu struktura kremu jest bardziej maślana i stworzy on ładne warstwy, które wyraźnie oddzielą od siebie poszczególne blaty tortu.

Na zdjęciu krem został użyty od razu po ubiciu, własnie po to by wniknąć w blaty makowe, jednocześnie unikając dodatkowego nasączania tortu.

Jak zrobić lekki krem kokosowy do tortów, 3

Tak przełożone blaty tortowe można dodatkowo udekorować chipsami kokosowymi, wiórkami, czy też kokosowymi kulkami, np. kulki kokosowe przepis.

Do kokosowego kremu polecam również biszkopt do tortów.

Smacznego :-)

Średnia 4.7 / 5 (52 głosów) Oceń!
Drukuj Przepis
Zapisz Przepis
Dodaj Notatkę
Dodaj Komentarz
Dziękuję za wspólne gotowanie, Ania z AniaGotuje.pl
p.s. Nie zapomnij zrobić zdjęcia gotowej potrawy i dodać go w komentarzu pod przepisem 📷