Jajka faszerowane łososiem
Potrawy wielkanocne w Polsce są pyszne. Uwielbiam babki i mazurki. Zawsze jednak robię też jajka faszerowane łososiem. To bardzo smaczne i super proste do zrobienia jajka faszerowane wielkanocne.
- tylko kilka składników
- ciekawa propozycja podania
- super proste i smaczne jajka faszerowane
Czas przygotowania: 10 minut
Czas gotowania: 10 minut
Liczba porcji: 5 jajek faszerowanych
Kaloryczność kcal: 229 w 1 jajku faszerowanym
Dieta: bezglutenowa
Składniki
- 5 dużych jajek
- [zobacz] 3 łyżki Majonezu Kieleckiego
- 100 g łososia wędzonego na zimno
- garść szczypiorku
- szczypta pieprzu
Jajka faszerowane łososiem
Uwielbiam robić jajka faszerowane. Tutaj nic się nie zmarnuje. Kawałki białek i żółtek zawszę lądują w paście, którą faszeruję ugotowane na twardo jajka. Oprócz dobrego majonezu, do jajek faszerowanych obowiązkowo musi być też zielenina.. szczypiorek, natka pietruszki czy też rzeżucha.
Aby zrobić jajka faszerowane należy w pierwszej kolejności prawidłowo ugotować jajka. Do jajek faszerowanych wybieram duże jajka od szczęśliwej kurki. Duże jajka gotuję zazwyczaj 9-10 minut, nie dłużej. Koniecznie zobacz jak ugotować jajka na twardo. Polecam zawsze ugotować o 2 jajka więcej niż planujesz podać do faszerowania. Może się bowiem zdarzyć, że jajko nie obierze się ładnie lub pęknie w trakcie gotowania.
Jajka faszerowane łososiem przepis
Ugotowane i obrane jajka trzeba przygotować do faszerowania. Z jednego końca jajka odetnij kawałek białka, by jajko mogło swobodnie stać.
Odetnij też górę - trochę wyżej niż w połowie jajka.
Małą łyżeczką wydrąż całe żółtko. W ten sposób przygotuj wszystkie jajka.
Kawałki białka i żółtka umieść w małym naczyniu. Dodaj też 3 łyżki Majonezu Kieleckiego, połowę porcji łososia wędzonego i szczyptę pieprzu.
Całość zmiksuj na gładką pastę. Ja używam do tego ręcznego blendera. Pastę odłóż do lodówki. Lekko schłodzoną pastą łatwiej faszeruje się jajka.
Połowę łososia wędzonego potnij w paski. Każdy pasek zwiń w kwiatuszek.
Przygotowane do faszerowania jajka umieść w naczyniu, w którym będą podawane. Każde jajko wypełnij pastą. Możesz to zrobić małą łyżką lub przełożyć pastę do rękawa cukierniczego z większym otworem, lub z tylką z ząbkami. Na paście ułóż kwiatki z łososia. Całość posyp siekanym szczypiorkiem i oprósz pieprzem.
Jajka możesz podawać od razu, lub po schłodzeniu w lodówce.
Wiele dań wielkanocnych zawiera majonez. Dodaje się go do sałatek, jajek faszerowanych a nawet do babki drożdżowej. Tym razem zdecydowałam się użyć majonezu produkowanego w Polsce.
Majonez Kielecki znam od dziecka. To kultowa marka majonezu, który na rynku jest już od 1959 roku. Majonez jest kremowy i ma wyraźny smak.. Wiecie, że jego receptura stała się podstawą do opracowania Polskiej Normy majonezu!? Majonez Kielecki nie zawiera w składzie konserwantów. Dlatego też data jego przydatności to tylko 3 miesiące. Ja stawiam więc na Polską markę, jakość i najlepszy skład.
Wpis zawiera lokowanie produktu.
Smacznego.